Joer Cosmetic eshte certifikuar sipas standartit ISO 9001:2015.

Përshkrim

“Scrub Fytyre” me Kripë Deti për lëkurë normale.

 (Me porosi, këtë produkt e prodhojmë edhe për tipet e tjera të lëkurës: Lëkurë e thatë, Lëkurë e yndyrshme, Lëkurë e ndërthurur, Lëkurë e ndjeshme)

 

Ingredientët:

Vazelinë, Stearinë, Emulgade 1000 Ni (Cetearyl Alcohol & Ceteareth-20), Lanette 0, Myitol 318, Coconut oil (Vaj kokosi), Cocoa Butter (Gjalp kakao), Avocado Oil, Vitamin E-Oil, Methylparaben, Ujë, Sodium benzoate, Allantoine, Propylene glycol, Glycerol (Glicerinë nga vaj luledielli organik), Kripë Deti,  Fragrance.

Përmbajtia Organike në Total: 96%

Tiparet:
Krem me ngjyrë çokollate

Veprimi:

  1. Pastrimi me kripë deti heq qelizat e vdekura të lëkurës dhe e bën lëkurën tuaj më pak të thatë nëpërmjet vajit të kokosit dhe vajit të çmuar të avokados. Masazhoni në lëkurën e lagur dhe shpëlajeni atë pas përfundimit të masazhit.
  2. Parandalon degradimin e elasticitetit të lëkurës dhe ndihmon që lëkura të jetë e tendosur dhe elastike.
  3. E bën lëkurën tuaj të ketë shkëlqimin dhe lagështinë e duhur.
  4. Ushqen lëkurën me vitamina dhe është antiseptik shumë i mirë.

Personat që mund t’a aplikojnë:
Të gjitha moshat mbi 30 vjeç, që duan të kenë një lëkurë të bardhë, të butë të shëndetshme dhe pa qeliza të vdekura në të.

Udhëzimet për Përdorimin:
Efekti më i mirë përftohet duke larë sipërfaqen e fytyrës me ujë të ngrohtë me sapun dhe më pas thajeni atë me peshqir të pastërt. Masazhojeni atë me produktin “Scrub Fytyre” me Kripë Deti” deri sa lëkura juaj të arrij ndjesinë e nxehjes së plotë. Mbas kësaj shplajeni fytyrën me ujë të vakët. Këtë veprim kryheni të paktën 1 herë në javë për 1 muaj rresht, me 4 gr produkt (≈ 1 lugë çaji) për çdo çdo masazh të fytyrës.

Opsionet e rekomanduara:
Rekomandohet të përdoret në çdo stinë. Ju mund të vazhdoni të aplikoni ketë produkt për eleminimin e qelizave të vdekura të lëkurës së fytyrës, ushqimin e lëkurës tuaj me vitamina dhe mbajtjen e saj të butë.

Reagime Negative:
Nuk ka asnjë veprim negativ të raportuar.

Kujdes:
Vetëm për përdorim të jashtëm, ndalohet përdorimi oral.

Bashkëveprimi me Produkte të Tjera:
Asnjë lloj nga produktet e tjera që ju mund të përdorni, nuk bie në kundërshtim me produktin “ Scrub Fytyre” me Kripë Deti.

Rruajtja: E izoluar nga ajri, mbahet në ambient të freskët.
Paketimi: 135 gram/cope në vazo qelqi.
Skadimi: 36 muaj nga data e prodhimit në vazo të pa hapur.

Standarti Ekzekutiv: S SH 3953: 1987 KDU 668.18 + 665.14

X