Maska natyrale anti-aging

Maska natyrale anti-aging. Receta nga doktori plastik Andrew Ordon. Recetat e tij në kushtet e shtëpisë janë për çdo gjë që nga eleminimi i rrathëve të zinj poshtë syve, për flokë te shëdetshëm e të shëndritshëm. Pjesa më e bukur është se të gjithë ingredientët i keni në kuzhinën tuaj. 

1. Hidratimi me avokado dhe mjaltNjë hidratues është i domosdoshëm kundër plakjes. Duke ndihmuar lëkurën tuaj të mbaj lagështinë dhe duke vepruar si një mbushës i përkohshëm për rrudhat. Kjo e bën fytyrën tuaj të duket e qetë. Dr. Ordon thotë se pacientet e tij e duan këtë recetë sepse e bën lëkurën e tyre të duket dhe të ndjehet më e re.

Përbërsit:3 lugë krem i freskët1/4 avokado1 lugë mjaltë

Udhëzimet:Vendosni të tre përbërsit në një blender deri sa të përfitoni një masë kremi të butë. Aplikojeni në lëkurën tuaj dhe lereni të paktën për 1 orë. Shplajeni fytyrën me ujë të ngrohtë.

2. Sallata për luftimin e rrudhaveKjo sallatë frutash që rrit energjinë është e mbushur me antioksidantë të cilët mbrojnë lëkurën nga dëmtimi i diellit dhe rritin qarkullimin e gjakut, për të ndihmuar në shpërndarjen e ushqyesëve thelbësorë në lëkurë. Hajeni atë në mëngjes për të f...